• Hesap

 • Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

  "Giriş" sayfasının altındaki "Şifremi Unuttum" linkine tıklayarak, kayıt sırasında kullandığınız mail adresinizi girebilir ve şifre yenileme linkinin mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra ilgili maile giderek size gönderdiğimiz linke tıklayarak yeni şifrenizi alabilirsiniz.

 • Nasıl üye olurum?

  Rafbu.com'a üye olmak için, https://rafbu.com/kayit sayfasındaki formu doldurmanız yeterlidir. Formu doldururken -gerçek T.C. Kimlik doğrulaması kullanıldığı için- girilen kişisel bilgilerin nüfus cüzdanınızdakiyle aynı olduğundan emin olun.

 • Üyelik formunu dolduruyorum ancak hata alıyorum. Neden?

  Rafbu.com'da gerçek T.C. Kimlik doğrulaması yapılmaktadır. Lütfen kişisel bilgilerinizi girerken, nüfus cüzdanınızdaki bilgilerle bire bir eşleştiğinden emin olun. İsminideki her karakteri, kimlikteki gibi girmeye özen gösterin.
  Örneğin; isminiz "Ayşe" ise, kayıt formundaki "isim" alanına "Ayse" yazarsanız kayıt işlemi başarısız olacaktır.

  Girdiğiniz bilgilerden eminseniz ve hala kayıt olamıyorsanız lütfen info@rafbu.com mail adresinden bizimle iletişime geçin. Sizin için buradayız. 😉

 • Neden T.C. Kimlik ve diğer önemli bilgiler isteniyor?

  Rafbu.com'a kayıt olan her kişinin gerçek bir kişi ya da gerçek bir kişi yönetimindeki şirket olduğundan emin olmak istiyoruz. Bunun nedeni ise, yasal yükümlülükleri yerine getirirken (fatura kesmek...gibi) bilgilerin geçerli olmasını sağlamaktır.

 • Satış

 • Dijital ürün ve fiziksel ürünün farkı nedir?

  Rafbu.com'da hem dijital, hem de fiziksel ürün satabilirsiniz. Bu iki farklı kategoriye örnek verecek olursak;
  fiziksel ürün, satışı yapıldıktan sonra alıcıya bir ürün gönderilmesi gereken şeylerdir. Tişört, kolye, küpe gibi ürünler düşünülebilir.
  dijital ürün ise, satışı yapıldıktan sonra alıcının doğrudan rafbu.com üzerinden bir link aracılığyla indirebileceği ürünlerdir. Tasarım dosyaları, müzikler, raporlar, videolar gibi dijital içerikler düşünülebilir. Bu konudaki telif sorumluluğunun detayları için kullanım koşulları sayfamızı inceleyin.

 • Satış yaptığıma dair bilgilendirme aldım, ne yapmalıyım?

  Tebrikler! Bu iyi bir şey ☺️ Eğer sattığınız ürün fiziksel ise, en hızlı şekilde hazırlayıp, kargoya vermeli ve kargo bilgilerini de alıcıya iletebilmemiz için sisteme girmeniz gerekmektedir. Ürün dijital ise, arkanıza yaslanın ve satışlarınız keyfini çıkarın 😉

 • Kargo takip numarasını girdim, şimdi ne yapmalıyım?

  Şimdi sırada bir süre beklemek var! Hiç merak etmeyin, siz kargo takip numarasını girince biz alıcıyı bu durumdan haberdar ettik ve ürün eline geçtiğinde ne yapması gerektiği konusunda bilgilendirdik. Alıcı, ürün eline geçmesine rağmen (üründe bir hata olduğunu bildirmediyse) işlemi onaylamadıysa, sistem satıcıyı korumak adına, işlemi otomatik onaylar. Bu süre ortalama 3 iş günüdür.

 • Profil

 • Email adresimi nasıl değiştirebilirim?

  Kısa vadede, güvenirliği üst düzeyde tutmak adına email adreslerinizi bizimle iletişime geçerek değiştirmeniz mümkündür.

 • Profilimdeki özel domain bilgisi nedir?

  Sadece Butik + üyelerimizin yararlanabileceği bu özelliğimiz sayesinde kendinize ait bir domainden (Örn: https://sevimlibutik.com) ya da bir alt domainden (Örn: https://dukkan.sevimlibutik.com) satış yapmanızı sağlar. Üstelik SSL sertifikanız da bizden size hediye 😉
  Bu özellik için tek yapmanız gereken Butik + üyesi olmak! Özelliği aktifleştirmek için ise, size özel domaininizi aldığınız hizmet sağlayıcının sayfasına giderek DNS kayıtlarınızın arasına bir A kaydı oluşturarak, IP adresi alanına 178.211.54.167 yazmanız yeterli olacaktır. Gerisini biz sizin için hallediyoruz. Teknik desteğe ihtiyacınız olması durumunda bize dilediğiniz zaman info@rafbu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 • Profilimdeki "Abone Ol" alanı ne işe yarıyor?

  Rafbu.com'daki sayfanızı ziyaret eden ya da var olan fiziksel mağazanızdaki daimi müşterileriniz buradaki formu doldurarak yeni ekleyeceğiniz ürünlerden, seçtikleri periyotlara göre haberdar olabilecektir. Bu sayede sizin müşterilerinize yeni ürünlerin satışa çıktığını haber vermek için tek yapmanız gereken, rafbu.com'a güncel ürünlerinizi yüklemek olacaktır. Biz sizin için her müşterinizle özel olarak ilgileniyor olacağız. 😇

 • Kargo

 • Ürünüm henüz kargoya verilmediyse ne yapmam gerekir?

  Satıcıların yoğunluklarına göre ürünleri kargoya verme zamanları değişiklik göstermektedir. Eğer satıcıyla özel olarak iletişime geçmek isterseniz, satın alma işlemi sonrası size gönderdiğimiz emailde satıcının emaili bulunmaktadır. İletişime geçerek bilgi talep edebilirsiniz. Eğer satıcıdan bu yolla da cevap almanız mümkün olmadıysa, lütfen info@rafbu.com adresinden bizimle iletişime geçerek durumu bildiriniz.
  Tüm bu süreçlerde paranız rafbu.com güvencesindedir ve satıcıya aktarılmamış olarak bekletiliyor olacaktır.

 • Satıcının ürünümü kargoya verdiğine dair bilgilendirme aldım, ne yapmalıyım?

  Satıcının girmiş olduğu kargo takip bilgilerinin doğruluğunu, ilgili hizmet sağlayacının sitesinden kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ürün elinizie ulaştıktan sonra ise, ürünün doğruluğunu ve sağlamlığını kontrol ettikten sonra, kargo bilgileriyle beraber gelmiş olan emaildeki onaylama linkine tıklamanız gerekmektedir. Eğer üründe bir problem varsa ya da kargoya verildikten sonra 3 iş günü içinde ürün elinizde olmazsa, lütfen satıcıya ve info@rafbu.com adresinden bize bilgi veriniz. Bilgi vermemeniz durumunda, işlem otomatik olarak onaylanacaktır.

 • Ürün elime ulaştı ve sorun yok, ne yapmalıyım?

  Kargo bilgilendirme emailindeki onaylama linkine tıklayarak, işlemi tamamlayabilirsiniz.

 • Ürün elime ulaştı ancak istediğim gibi değil ya da hatalı, ne yapmalıyım?

  Bu durumda işlemi onaylamadan hızlı bir şekilde bizimle info@rafbu.com adresinden iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda durumu satıcıya da bildirmenizi tavsiye ediyoruz ki, mevcut durumu düzeltmek adına yapabileceği şeyleri size sunabilsin.

Close